برون سپاری اسباب کشی؛ از بسته بندی تا حمل

اسباب کشی در رویان

گفته اند اجاره نشین خوش نشین است، اما نگفته اند برای این خوش نشینی های هر ساله با یک خاور لوازم منزل و بسته بندی های عذاب آور این همه وسیله چه باید کرد؟


اسباب کشی در رویان
های هر ساله که معمولابین تیر تا شهریور به اوج خود می رسد، همواره بلای جان مستاجران بوده و هست. همه چیز را هم که کنار بگذاریم، حتی فکر کردن به این که سالی یکبار تمام اسباب و اثاثیه منزل را ببندی و جابه جا کنی و داخل خانه ای جدید دوباره باز کنی، طاقت فرساست و همچنین دلهره صدمه دیدن اسباب هایی که برای خرید هر کدامشان این روزها باید مقدار زیادی هزینه کرد، همیشه با مستاجران است.


حالااین روزها با توجه به افزایش تعداد مستاجران و کاهش شرایط تمدید چند ساله خانه ها و در نتیجه افزایش میزان اسباب کشی های هر ساله، شرکت های بسته بندی در رویان

 وسایل منزل به کمک مستاجران شتافته اند و می گویند این کار را بر اساس متد روز جهان انجام می دهند و برخلاف مردم عادی که برای بسته بندی، فقط چند کارتن دارند و یک چسب و نهایتا مقداری روزنامه باطله، آنها از وسایل و روش هایی استفاده می کنند که برای ما آشنا نیست اما اطمینان آور است.

شرکت های بسته بندی در رویان

وسایل منزل، این روز ها به کمک مردم شتافته اند و صدالبته در قبال این خدمت، هزینه شایسته ای نیز دریافت می کنند. آنها معتقدند که در قبال بیمه و بسته بندی وسایل در رویان

و تضمین آسیب نرسیدن به اسباب و اثاثیه و حمل و چیدمان مجدد وسایل بزرگ و برقی در منزل جدید، رقمی بین ۷۰۰ هزار تا یک میلیون تومان دریافت می کنند، البته این رقم، به طور میانگین بیان شده و از شرکتی تا شرکت دیگر متفاوت است.

اسباب کشی در رویان

اتوبار باربری رویان


۲ روز اسباب کشی در رویان

، یک میلیون هزینه
مسئول یکی از شرکت های بسته بندی در رویان

تخصصی شمال شهر در مورد نحوه کار به «جام جم» می گوید که تمام لوازم منزل جمع آوری شده و با مشمای حباب بسته بندی در رویان

می شود. لباس ها همگی در کاورهای مخصوص قرار داده شده و تخت و مبلمان و وسایل بزرگ و برقی نیز همگی باز شده و برای جلوگیری از بروز آسیب هنگام حمل و نقل با مشمای حباب بسته بندی در رویان

می شود و در منزل جدید، مجدد نصب می شود. وی درباره هزینه ها می گوید که برای بسته بندی، رقم مشخصی وجود ندارد و برای تعیین آن پس از عقد قرارداد یک کارشناس از سوی شرکت برای تعیین هزینه ها و برآورد وسایل به منزل متقاضی مراجعه کرده و هزینه را با توجه به ابعاد منزل، تعداد وسایل، تعداد طبقات خانه فعلی و منزل جدید و همچنین داشتن آسانسور، برآورد کرده و اعلام می کند. با این حال قیمتی که برای بردن جهیزیه عروس که به فرض در طبقه دوم قرار دارد ۷۰۰ هزار تومان است و قیمت بسته بندی اسباب در رویان

و وسایل یک خانه ۱۸۰ متری در طبقه ششم و حمل آن به یک خانه صد متری در طبقه سوم، یک میلیون یا کمی بیشتر خواهد بود و حدود دو روز نیز زمان خواهد برد.
مسئول این شرکت در خصوص ضمانت آسیب نرسیدن به وسایل یا کم شدن از آن می گوید که این ضمانت از سوی شرکت در قرارداد قید خواهد شد و در صورت بروز خطا، به همان میزان از هزینه پرداختی کاسته می شود.
وی استقبال مردم از این خدمات را بسیار خوب می داند و می گوید که در حالت معمول، روزی سه تا چهار تماس تلفنی یا حضوری خواهند داشت که ممکن است به عقد قرارداد منتهی شود، بخصوص در روزهای تابستان که بازار کار از همیشه گرم تر است.

اسباب کشی در رویان

احتیاط شرط عقل است

مهسا، بیست و هفت ساله اما معتقد است هیچ کس به اندازه خود شخص برای وسایل خانه ارزش قائل نیست و دل نمی سوزاند! او به «جام جم» می گوید که از وقتی به یاد داشته کیفیت کار در زمینه حمل و نقل وسایل در رویان ، سال به سال پایین تر آمده که بالاتر نرفته و گله می کند که بسیاری از اسباب هایش در این جا به جایی در رویان آسیب دیده است. روی همین اصل معتقد است که بسته بندی لوازم منزل در رویان هم نمی تواند کار چندان دقیق و تمیزی باشد و در هر صورت یک جای کار خواهد لنگید. به همین دلیل به خودش اطمینان بیشتری دارد و می گوید کارش را به دست کسی نمی سپارد.


رحمان سی و پنج ساله نیز درباره اطمینانش به این شرکت ها به «جام جم» می گوید: اوایل فکر می کردم فریب است، مثل خیلی از کلاهبرداری های دیگر، اما بعد دیدم کارشان قانونی است و خیلی ها هم انجام می دهند و ضرر هم نمی کنند. من هم اگر بودجه اش را داشته باشم، استفاده می کنم چون بهتر و اصولی تر از ما کار می کنند و حتی مبل ها را هم به شکل حرفه ای بسته بندی در رویان می کنند. او می گوید: با این حال چون احتیاط شرط عقل است، در تمام مراحل کار بهتر است صاحبخانه خودش حضور داشته باشد.


گفت وگو ها با افراد نشان می دهد اغلب افراد به استفاده از چنین خدماتی تمایل دارند، اما از عهده هزینه ها برنمی آیند و به نظرشان سنگین است. با این حال تجربه یک اثاث کشی در رویان راحت و حمل اثاثیه منزل بدون دغدغه، شاید بد نباشد.

ثبت ديدگاه

9 + 1 =